Direktflyg från Beihai, Guangxi to Changsha

Menade du flyg från Changsha till Beihai, Guangxi?

Beihai, Guangxi

Kina

Kina

BHY

Beihai Airport

Byt riktning

Changsha

Kina

Kina

CSX

Changsha Huanghua International Airport

Kolla Priser
Flygtidtabell
ti
on
to
fr

Klicka för att visa hela flygtidtabellen

Avstånd
521 miles  ·  (838 km)
Flygtid
1 timme och 45 minutes
Flygbolag
  • Chengdu Airlines
  • Hongtu Airlines
  • Qingdao Airlines
Allianser
  • Oneworld
  • SkyTeam
  • Star Alliance
Klasser
  • Ekonomi
  • Ekonomi Premium
  • Business Class
  • Första klass
Flygplan
  • Airbus A319
  • Airbus A320-100/200

Beihai, Guangxi till Changsha Flygschema

Skanna igenom alla direktflyg från Beihai, Guangxi till Changsha. Hela flygschemat nedan ger en översikt över alla direktflyg från BHY till CSX, vilket inkluderar den dagliga tidtabellen för varje operativt flygbolag för de kommande 12 månaderna.

Obs! För flygbolagsspecifika flygscheman, bläddra längre ner.

Ti
On
To
Fr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Returtidtabell

Bästa tiden att besöka Changsha

Vilken är den bästa tiden att besöka Changsha?

🌺 💦  Fuktiga subtropiska områden

Changsha är en fuktig subtropisk eller varmtempererad destination, med varma, fuktiga somrar med temperaturer som vanligtvis ligger runt 30 °C (86 °F) och milda till svala vintrar. Regionen är känd för sin jämna nederbörd under hela året, med en topp under sommaren. Området är känt för sin livliga urbana energi, sitt varierande landskap och många utomhusaktiviteter.

Jan
Feb
Apr
Maj
Jun
Aug
Sep
Okt
Dec

Du kan besöka Changsha när som helst på året, de bästa månaderna för en resa är dock till och till .

Flygbolag som flyger från Beihai, Guangxi till Changsha

Flygbolagsspecifika flyg från Beihai, Guangxi till Changsha

Totalt finns det 3 flygbolag som trafikerar direktlinjer från Beihai, Guangxi BHY till Changsha CSX. Detta avsnitt ger en översikt över flygscheman och tidtabeller för alla flygbolag med direktflyg för denna rutt.

Klicka på ett flygbolag nedan för att visa deras flygtidtabell för BHY CSX.

Chengdu Airlines
Chengdu Airlines flygtidtabellfrån Beihai, Guangxi till Changsha

Ti
On
To
Fr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Returtidtabell

Hongtu Airlines
Hongtu Airlines flygtidtabellfrån Beihai, Guangxi till Changsha

Ti
On
To
Fr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Returtidtabell

Qingdao Airlines
Qingdao Airlines flygtidtabellfrån Beihai, Guangxi till Changsha

Ti
On
To
Fr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Returtidtabell

Beihai, Guangxi till Changsha Flyg

Flyg från BHY till CSX trafikeras 8 gånger per vecka, med i genomsnitt 1 flyg per dag. Avresetider varierar mellan 15:20 - 23:05. Det tidigaste flyget avgår 15:20, det sista flyget avgår 23:05. Detta beror dock på vilket datum du reser, så kontrollera hela flygtidtabellen ovan för att se vilka avgångstider som är tillgängliga på ditt önskade avresedatum.

Du kan flyga i Ekonomi, Ekonomi Premium och Business Class. Första klass finns inte tillgänglig på denna rutt (åtminstone inte som direktflyg).

Det snabbaste direktflyget från Beihai, Guangxi till Changsha tar 1 timme och 45 minutes. Distansen mellan Beihai, Guangxi och Changsha är 521 miles (eller 838 km).

Börja planera din resa
Låt oss hitta det bästa priset för denna rutt till dig!
Planera en resa

Vanliga frågor - FAQ

Hur många flygplatser finns det i Changsha?

Det finns 1 flygplats i Changsha: Changsha Huanghua International Airport (CSX).

Hur många flyg per vecka avgår från BHY till CSX?

Det finns 8 flyg per vecka som avgår från Beihai, Guangxi till Changsha (från och med Juli 2026).

Hur lång tid tar det att flyga från Beihai, Guangxi till Changsha?

1 timme och 45 minutes är den genomsnittliga flygtiden från Beihai, Guangxi till Changsha.

Hur långt är det mellan Changsha och Beihai, Guangxi?

Avståndet mellan Beihai, Guangxi och Changsha är 521 miles (838 kilometer).

Vilka flygbolag flyger direkt från BHY flygplats till CSX flygplats?

Chengdu Airlines, Hongtu Airlines och Qingdao Airlines flyger direkt från Beihai, Guangxi till Changsha.

Vilka allianser har direktflyg från Beihai, Guangxi to Changsha?

Det finns inga allianser som flyger direkt från Beihai, Guangxi till Changsha för närvarande.

Vilka klasser finns tillgängliga från Beihai, Guangxi till Changsha?

Du kan ta ett direktflyg i Ekonomi, Ekonomi Premium och Business Class.

Vilka flygplanstyper flyger från Beihai, Guangxi till Changsha?

Flygplanstyper som flyger från Beihai, Guangxi till Changsha:

  • Airbus A319
  • Airbus A320-100/200

Vilket är det tidigaste flyget som avgår från Beihai, Guangxi till Changsha?

Det tidigaste flyget avgår vid 15:20 från Beihai, Guangxi och ankommer klockan 17:05 i Changsha.

Vilken är det senaste tillgängliga flyget från Beihai, Guangxi till Changsha?

Det senaste flyget avgår 23:05 från Beihai, Guangxi och ankommer klockan 00:50 till Changsha.

Populära flyg från Beihai, Guangxi via Changsha

Direktflyg från BHY till CSX

521 miles (838 km)  ·  1t 45m

Tur och retur
1 passagerare
Ekonomi
Kolla Priser

Returtidtabell
×
  • Avgång
  • Ankomst
  • Flygbolag
  • Flight nr
  • Flygplan
  • Klasser
  • 15:20

  • 17:05

  • Chengdu Airlines

    Chengdu Airlines

  • EU 2408

  • Chengdu Airlines

  • Airbus A320-100/200

  • Y

    W

    J

    F

  • 21:50

  • 23:45

  • Qingdao Airlines

    Qingdao Airlines

  • QW 6140

  • Qingdao Airlines

  • Airbus A320-100/200

  • Y

    W

    J

    F

  • 22:50

  • 00:30

  • Hongtu Airlines

    Hongtu Airlines

  • A6 7628

  • Hongtu Airlines

  • Airbus A319

  • Y

    W

    J

    F

  • 23:05

  • 00:50

  • Hongtu Airlines

    Hongtu Airlines

  • A6 7628

  • Hongtu Airlines

  • Airbus A319

  • Y

    W

    J

    F

Klicka för att kolla priser