Direktflyg från Mang, Dehong to Zunyi

Menade du flyg från Zunyi till Mang, Dehong?

Mang, Dehong

Kina

Kina

LUM

Dehong Mangshi Airport

Byt riktning

Zunyi

Kina

Kina

WMT

Zunyi Maotai Airport

Kolla Priser
Flygtidtabell
ti
on
to
fr

Klicka för att visa hela flygtidtabellen

Avstånd
537 miles  ·  (864 km)
Flygtid
1 timme och 30 minutes
Flygbolag
  • West Air
Allianser
  • Oneworld
  • SkyTeam
  • Star Alliance
Klasser
  • Ekonomi
  • Ekonomi Premium
  • Business Class
  • Första klass
Flygplan
  • Airbus A320-100/200

Mang, Dehong till Zunyi Flygschema

Skanna igenom alla direktflyg från Mang, Dehong till Zunyi. Hela flygschemat nedan ger en översikt över alla direktflyg från LUM till WMT, vilket inkluderar den dagliga tidtabellen för varje operativt flygbolag för de kommande 12 månaderna.

Obs! För flygbolagsspecifika flygscheman, bläddra längre ner.

Ti
On
To
Fr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Returtidtabell

Bästa tiden att besöka Zunyi

Vilken är den bästa tiden att besöka Zunyi?

🌺 💦  Fuktiga subtropiska områden

Zunyi är en fuktig subtropisk eller varmtempererad destination, med varma, fuktiga somrar med temperaturer som vanligtvis ligger runt 30 °C (86 °F) och milda till svala vintrar. Regionen är känd för sin jämna nederbörd under hela året, med en topp under sommaren. Området är känt för sin livliga urbana energi, sitt varierande landskap och många utomhusaktiviteter.

Jan
Feb
Apr
Maj
Jun
Aug
Sep
Okt
Dec

Du kan besöka Zunyi när som helst på året, de bästa månaderna för en resa är dock till och till .

Flygbolag som flyger från Mang, Dehong till Zunyi

Flygbolagsspecifika flyg från Mang, Dehong till Zunyi

För närvarande finns det bara ett flygbolag som flyger direkt från Mang, Dehong LUM till Zunyi WMT, och det är West Air. Detta avsnitt ger en översikt över flygscheman och tidtabeller för alla flygbolag med direktflyg för denna rutt.

Klicka på ett flygbolag nedan för att visa deras flygtidtabell för LUM WMT.

West Air
West Air flygtidtabellfrån Mang, Dehong till Zunyi

Ti
On
To
Fr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Returtidtabell

Mang, Dehong till Zunyi Flyg

Flyg från LUM till WMT trafikeras 7 gånger per vecka, med i genomsnitt 1 flyg per dag. Alla flyg avgår 20:20.

Du kan flyga i Ekonomi och Ekonomi Premium. Business Class och Första klass finns inte tillgängliga på denna rutt (åtminstone inte som direktflyg).

Det snabbaste direktflyget från Mang, Dehong till Zunyi tar 1 timme och 30 minutes. Distansen mellan Mang, Dehong och Zunyi är 537 miles (eller 864 km).

Börja planera din resa
Låt oss hitta det bästa priset för denna rutt till dig!
Planera en resa

Vanliga frågor - FAQ

Hur många flygplatser finns det i Zunyi?

Det finns 2 flygplatser i Zunyi: Zunyi Maotai Airport (WMT) och Zunyi Airport (ZYI).

Hur många flyg per vecka avgår från LUM till WMT?

Det finns 7 flyg per vecka som avgår från Mang, Dehong till Zunyi (från och med Augusti 2026).

Hur lång tid tar det att flyga från Mang, Dehong till Zunyi?

1 timme och 30 minutes är den genomsnittliga flygtiden från Mang, Dehong till Zunyi.

Hur långt är det mellan Zunyi och Mang, Dehong?

Avståndet mellan Mang, Dehong och Zunyi är 537 miles (864 kilometer).

Vilka flygbolag flyger direkt från LUM flygplats till WMT flygplats?

West Air är det enda flygbolaget som flyger direkt från Mang, Dehong till Zunyi.

Vilka allianser har direktflyg från Mang, Dehong to Zunyi?

Det finns inga allianser som flyger direkt från Mang, Dehong till Zunyi för närvarande.

Vilka klasser finns tillgängliga från Mang, Dehong till Zunyi?

Du kan ta ett direktflyg i Ekonomi och Ekonomi Premium.

Vilka flygplanstyper flyger från Mang, Dehong till Zunyi?

Flygplanstyper som flyger från Mang, Dehong till Zunyi:

  • Airbus A320-100/200

Vilket är det tidigaste flyget som avgår från Mang, Dehong till Zunyi?

Det tidigaste flyget avgår vid 20:20 från Mang, Dehong och ankommer klockan 21:50 i Zunyi.

Vilken är det senaste tillgängliga flyget från Mang, Dehong till Zunyi?

Det senaste flyget avgår 20:20 från Mang, Dehong och ankommer klockan 21:50 till Zunyi.

Direktflyg från LUM till WMT

537 miles (864 km)  ·  1t 30m

Tur och retur
1 passagerare
Ekonomi
Kolla Priser

Returtidtabell
×
  • Avgång
  • Ankomst
  • Flygbolag
  • Flight nr
  • Flygplan
  • Klasser
  • 20:20

  • 21:50

  • West Air

    West Air

  • PN 6514

  • West Air

  • Airbus A320-100/200

  • Y

    W

    J

    F

Klicka för att kolla priser